Üyeliğe Çağrı

Sevgili Marka Profesyonelleri,

1995 yılında Marketing Türkiye kurucusu rahmetli Attila Öğüd ülkenin pazarlama profesyonellerini bir araya getirmek amacıyla ilk çağrıyı yapmıştı. Maalesef yeterli sayı ve heyecan yoktu o dönemde. İki binli yıllarda marka danışmanı ve yöneticisi arkadaşlarımızla ortamı birkaç kez yokladık ama sayımız ve niyetimiz hala yetersizdi. Buluşma hayali o dönem de gerçekleşmedi. Ancak son yıllarda bu konudaki talepler giderek arttı ve bir araya gelip işin adını koymak şart oldu. Üstüne, üretimde katma değeri artırma ve markalaşma ülke gündeminde çok yer almaya başladı, hatta milli bir mesele haline geldi.

2014 Ağustos ayında Salt-Galata’da başlayan toplantılar silsilesi neticesinde yıl sonunda bir grup bireysel üye ile derneğimizi kurduk. 2015 Mayıs ayında ilk genel kurulumuzu yaparak yönetimi oluşturduk. Yaz ayları muhtelif hazırlıklarla geçti. Ülkede yaşananlar malum, marka konusunu gündeme taşımak için doğru zamanı beklemek gerekti.

Şimdi doğru zamanın geldiğini düşünüyoruz. Bir avuç danışman olarak çıktığımız yolda gücümüzü siz marka profesyonelleri ile katlayarak ilerlemek istiyoruz. Artık ülkemizde markalaşma konusunun gündemde öncelikli bir yeri olması gerektiğini düşünüyoruz. O yüzden, derneğimizi kurumsal üyeliklerle güçlendirme ve hep birlikte gündem yaratacağımız günlere hazırlık yapma heyecanı içinde sizlere bu çağrıyı hazırladık.

Gelin, Türkiye’ye örnek olacak örgütlenmemizi şeffaf ve akılcı bir yaklaşımla hayata geçirelim. Yıllardır birbirimize anlattığımız şeyleri yüksek sesle dile getirelim. Marka konusunda gündem yaratalım, düşündürelim, tartışalım, ikna edelim. Ve nihayetinde Marka Yönetimi işini bir meslek olarak kabul ettirelim.

Gelin birlikte Türkiye’nin marka potansiyelini ateşleyelim.

---
Güven BORÇA
Yönetim Kurulu Başkanı

Siz de Marka Konseyi'ne üye olarak bu hikâyenin bir parçası olmak isterseniz, Yeni Üyelik şartlarımızı inceleyebilir ve aşağıdaki formlardan sizin için uygun olanı doldurarak bize iletebilirsiniz.

made with love in istanbul